top of page
V každém lese žije myš, která hraje na housle

Pro Biblio jsem napsala recenzi na nové vydání dětského vyprávění Giny Ruck-Pauguètové, které ilustracemi doprovodil Filip Pošivač. Doporučuji všem - malým, středním i velkým dětem. 

Lekce demokracie, tolerance a fantazie pro děti

V každém lese je myš, která hraje na housle – pod tímto enigmatickým názvem vydal Albatros knihu příběhů německé spisovatelky Giny Ruck-Pauquètové (překlad Zdeněk K. Slabý) s nezaměnitelnými ilustracemi Filipa Pošivače. Kniha tak jako všechny dosavadní knihy ilustrované Filipem zdůrazňuje krásu jinakosti a je ideálním čtením pro děti od 6 let, ale i pro mnohé dospělé. V Čechách vychází již podruhé, prvně vyšlo roku 1974 s krtečkovskými ilustracemi Zdeňka Milera.

Kniha je souborným vydáním hned několika autorčiných titulů, základem jsou „Povídky dlouhé jako krokodýl“, ve kterých se malý čtenář setká s bojácným lvem, který do lesa utekl před kobylkou a bojí se vlastního řevu, se sovou, která si plete slova, krokodýlem, který se štítí vody a zajícem, který je boxer a největší hrdina, ačkoli bojuje jen proti stínům. Tato nesourodá skupinka ve svých příbězích ilustruje, že je naprosto v pořádku, když se vymykáme tomu, co od nás společnost čeká.

 

Knihu si můžete zakoupit na webu Albatrosu.

bottom of page