top of page
  • Obrázek autoraEla Prokopová

Erben vstává z hrobu díky Nelly Černohorské

Aktualizováno: 24. 8. 2020

Na Pointě je poměrně těžké předem vybrat projekt, který bude úspěšný v předprodeji. Nabízí spoustu projektů dobrých, spoustu špatných a snad ještě více úplně hrozných projektů. Zlovolné bytosti od Nelly Černohorské nepatří ani do jedné výše uvedené kategorie – její projekt je naprosto úžasný a velmi ojedinělý.

Hororově laděné epické balady inspirované Karlem Jaromírem Erbenem vás okamžitě přenesou do ne tak úplně idylické venkovské scenérie, kde matky během vteřin nepozornosti ztrácejí děti, pasáčci ovcí oči a jiní při hře na klavír své mládí i rozum. Nechybí drsnější výrazy a erotické motivy.

Balady jsou však jen jednou stranou mince, po nich totiž následuje hororová novela Když se nedíváš, která baladické inspirace převádí do prozaické podoby. Setkáme se s protagonistkou úvodní balady Čarodějnice a sledujeme její tragické životní osudy, a že tou tragikou autorka vůbec nešetřila! Edgar Allan Poe by mohl být pyšný.


Podpořte vznik této ojedinělé knihy a vyberte si z mnoha odměn v předprodeji!

V zástupu autobiografických, sebevzdělávacích próz a ukňouraných lyrických básní jsou Zlovolné bytosti vítanou změnou. Autorka se skvěle trefuje do baladické poetiky i symboliky, avšak naplňuje ji po svém. Výsledkem je svěží knížka, kterou dětem do ruky sice nedáte, ale sami si počtete a nebudete chtít přestat. Jak to dopadne s nemanželskou dcerou Terezkou? Existuje čarodějnice? Kdo břitvou řeže údy násilníkům?

To vše, a ještě mnohem víc na vás čeká v nové knize Zlovolné bytosti, která s vaší pomocí již brzy vyjde v nakladatelství Pointa. https://bit.ly/KupBytosti


95 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page