• Ela Prokopová

Hati: Prastaré vlčí legendy

Ráda bych vám představila další knížku, na jejímž vydání budu spolupracovat. Vybrala jsem si ji, protože pro mytologie mám slabost. Ale také proto, že se krásně čte a bude moc hezky ilustrovaná.


Taky se občas bojíte usnout? I malá Tanaki měla s usínáním problém, dokud se u ní před spaním nestavil majestátní vlk jménem Hati. Je tak starý, že se to ani nedá vypovědět. Zná ale ty nejkrásnější vlčí příběhy a vypráví jí je před spaním. Snad alespoň tohle malé děvče pochopí, že není proč se vlků bát…


Knížka Hati je ilustrovaná talentovanou Berenikou Jakoubkovou

Brzy v předprodeji na Pointě. Pomozte jí na svět →


Krásně ilustrovaná kniha Blanky Straňovské vypráví mytologické příběhy z iglú, týpí i vikingské lodi od počátků světa až – no donedávna. Ladným jazykem s lehkostí legendám tak vlastní vybírá příběhy o stvoření světa, vlcích, krkavcích, obrech a lidech. Tajuplný vlk Hati vypráví své malé posluchačce každý večer před spaním – jako princezna Šeherezáda v Tisíci a jedné noci. Nejsou to jen miloučké příběhy o štěňátkách, hvězdách a tanečcích, jako v každé mytologii i zde má své místo láska, ale i nenávist a strach. I přes to každý večer malá Tanaki klidně usíná.

Víte, že indiáni věří, že má každý člověk ve svém srdci dva vlky? A víte, jak je krmit? A víte, že s obry je na počátku světa vždycky potíž? Nevíte?

To vše a ještě mnohem víc se dozvíte v knize Hati: Prastaré vlčí legendy, která s vaší pomocí již brzy vyjde v nakladatelství Pointa. Líbí se vám a chcete jí pomoci na svět? Podpořte ji na Pointě. Já i autorka Blanka budeme moc rády.108 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
  • Black LinkedIn Icon
  • Black Instagram Icon

© 2020 Elo vyrobilo.