top of page
  • Obrázek autoraEla Prokopová

Hati: Prastaré vlčí legendy

Ráda bych vám představila další knížku, na jejímž vydání budu spolupracovat. Vybrala jsem si ji, protože pro mytologie mám slabost. Ale také proto, že se krásně čte a bude moc hezky ilustrovaná.


Taky se občas bojíte usnout? I malá Tanaki měla s usínáním problém, dokud se u ní před spaním nestavil majestátní vlk jménem Hati. Je tak starý, že se to ani nedá vypovědět. Zná ale ty nejkrásnější vlčí příběhy a vypráví jí je před spaním. Snad alespoň tohle malé děvče pochopí, že není proč se vlků bát…


Vlk, modré oči, en face, akvarel
Knížka Hati je ilustrovaná talentovanou Berenikou Jakoubkovou

Brzy v předprodeji na Pointě. Pomozte jí na svět →


Krásně ilustrovaná kniha Blanky Straňovské vypráví mytologické příběhy z iglú, týpí i vikingské lodi od počátků světa až – no donedávna. Ladným jazykem s lehkostí legendám tak vlastní vybírá příběhy o stvoření světa, vlcích, krkavcích, obrech a lidech. Tajuplný vlk Hati vypráví své malé posluchačce každý večer před spaním – jako princezna Šeherezáda v Tisíci a jedné noci. Nejsou to jen miloučké příběhy o štěňátkách, hvězdách a tanečcích, jako v každé mytologii i zde má své místo láska, ale i nenávist a strach. I přes to každý večer malá Tanaki klidně usíná.

Víte, že indiáni věří, že má každý člověk ve svém srdci dva vlky? A víte, jak je krmit? A víte, že s obry je na počátku světa vždycky potíž? Nevíte?

To vše a ještě mnohem víc se dozvíte v knize Hati: Prastaré vlčí legendy, která s vaší pomocí již brzy vyjde v nakladatelství Pointa. Líbí se vám a chcete jí pomoci na svět? Podpořte ji na Pointě. Já i autorka Blanka budeme moc rády.113 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page