top of page
Příběh Františky

Pro Marii Hledíkovou jsem redigovala dětskou knížku Příběh Františky aneb hledání ztracených barev. Po úspěšném předprodeji vyšla v nakladatelství a Pointa. Už když jsem si poprvé přečetla ukázku z knihy, věděla jsem, že bude jedinečná a že na ní chci spolupracovat. Nakonec jsme s Marií zjistily, že máme společné známé a ruka byla v rukávu. 

Daly jsme to dohromady ještě s úžasnou grafičkou Johanou Kratochvílovou a myslím si, že výsledek vážně stojí za to.

O působivé ilustrace se postarala sama autorka se svou dcerkou.

Františka prochází se svým průvodcem a novým kamarádem Karlíkem kouzelným světem. Poznává pana Trudného, morousovitého psa Kvida, pana Sovu a v neposlední řadě se sblíží se svým bratrem Jindřichem. Ti všichni a mnoho dalších pomáhají obarvit svět její, ale i jejích rodičů, a to za pomoci představivosti, která je pro nás pro všechny v lecčem klíčová.

Vyprávění předává myšlenku, že mysl je silným pánem, po tmě vždy následuje světlo, strach je dobrý pomocník, ale špatný rádce, a že pěstovat vzájemnou důvěru mezi rodiči a dětmi se vždycky hodí. Je plné metafor, nevšedních postav, humoru, alegorií a naděje a opírá se o základní jógové principy a respektující výchovu bez dogmat.

Zakoupit ji můžete na Pointě → a u svého oblíbeného knihkupce.

Názory čtenářů a recenze se dají omrknout na Databázi knih → 

bottom of page